Ξανά «έγκλημα» με το video check! (pic)

Για ακόμα μια φορά οι παίκτες του Παναθηναϊκού έχουν εντονότατα παράπονα από τις αποφάσεις των διαιτητών, παρά την χρήση του video check!

Κόντρα στον Ολυμπιακό, μια λανθασμένη διαιτητική απόφαση στέρησε πιθανότατα ένα σετ από το τριφύλλι. Απέναντι στον ΠΑΟΚ, οι «πράσινοι» είχαν κατακτήσει με τεράστια άνεση το πρώτο σετ και βρίσκονταν πίσω με 18-16 στο δεύτερο.

Ο Ρανγκέλ λοιπόν έκανε το πέρασμα, η μπάλα βρήκε στο χέρι παίκτη του ΠΑΟΚ και κατέληξε άουτ. Ο διαιτητής ωστόσο δεν είδε την επαφή και έδωσε τον πόντο στους γηπεδούχους. Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος ζήτησε αμέσως video check, όμως η απόφαση δεν άλλαξε!

Κάπως έτσι οι Θεσσαλονικείς πήραν προβάδισμα τριών πόντων, έφτασαν και στο 20-16 και κατέκτησαν τελικά το σετ, με το τριφύλλι να χάνει την ευκαιρία να το διεκδικήσει.