«Τριάρα» των Νέων στην Λαμία

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 0-3 στην Λαμία, δίνοντας το παράδειγμα στην αντρική ομάδα. Μπιλάλ, Τζαβίδας και Καρβούνης οι σκόρερ.

Το τριφύλλι ήταν σαφώς ανώτερο σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, παίρνοντας από το ξεκίνημα τα ηνία και πιέζοντας για ένα γρήγορο γκολ.

Αυτό μπορεί να μην ήρθε, όμως οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι, χάρη σε ένα δυνατό σουτ του Μπιλάλ που νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ανάλογη ήταν η κατάσταση και στο δεύτερο μέρος, με τον Παναθηναϊκό να έχει δοκάρι και ευκαιρίες αλλά να μην μπορεί να σκοράρει.

Ένα επτάλεπτο στο φινάλε ωστόσο ήταν αρκετό, με τον Τζαβίδα να κάνει το 0-2 στο 88' και τον Καρβούνη να διαμορφώνει το τελικό 0-3 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παναθηναϊκός (Φρατζέσκος): Χατζηγιάννης, Τουρκοχωρίτης, Κούτσιας, Ρόμπι, Σιδέρας, Τζαβίδας Σ., Κρυπαράκος, Καρβούνης, Τζαβιδας Μ., Αθανασακόπουλος, Μπιλάλ