Όταν ο Ολισαντέμπε έδινε... πρωτάθλημα στην Τούμπα!

Σαν σήμερα, πριν από 16 χρόνια, ο Ολισαντέμπε έδινε στον Παναθηναϊκό ένα τεράστιο «διπλό» στην Τούμπα, που τον έφερε ακόμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα!

Ήταν 25 Απριλίου του 2004, όταν ο Παναθηναϊκός είχε μια πολύ δύσκολη έξοδο στην Τούμπα, απέναντι στον ΠΑΟΚ. Τα πράγματα έγιναν ακόμα δυσκολότερα όταν ο Χάγκαν άνοιξε το σκορ στο 8', με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Παπαδόπουλος όμως ισοφάρισε στο 48' και ο Ολισαντέμπε με γκολ στο τελευταίο... δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων έδωσε στο τριφύλλι την τεράστια νίκη, που το έφερε ακόμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα!

Παναθηναϊκός (Σουμ): Χαλκιάς, Χένρικσεν, Μόρις, Σεϊταρίδης, Γκούμας, Μινχ, Μικάελσεν, Γκονζάλες (59' Επαλέ), Παπαδόπουλος, Κωνσταντίνου (76' Ολισαντέμπε), Βύντρα (40' Σαπάνης)