Ήττα στο φινάλε

Ο Παναθηναϊκός έκανε μεγάλη προσπάθεια αλλά με 3 γκολ του Εθνικού στην τελευταία περίοδο γνώρισε την ήττα με 6-7. Μαγική η ατμόσφαιρα στο κολυμβητήριο!

Οι «πράσινοι» πήραν ώθηση από τον κόσμο, έκαναν καλή εμφάνιση και έφτασαν να προηγούνται με 2 γκολ στην έναρξη του τελευταίου οκταλέπτου. Ωστόσο, σε αυτή την περίοδο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 3 γκολ, δεν δέχτηκαν κανένα, κι έφτασαν στην νίκη. Έτσι, το τριφύλλι παρέμεινε στους 6 βαθμούς και την τελευταία θέση.

Ειδική αναφορά αξίζει να γίνει στον κόσμο του συλλόγου, ο οποίος δημιούργησε μαγική ατμόσφαιρα στο κολυμβητήριο!

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 5-4, 6-4, 6-7

Παναθηναϊκός (Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Χάλαρης, Παπαδημητρίου Δ., Κόσιτς, Χατζηστεφάνου 2, Χριστοφορίδης, Μπιτσάκος, Πανταζόπουλος, Αθανασίου, Γκαράνης 1, Σμιθ 1, Κατσαγούνος Γ. 2, Σαλτέρης, Παπαδημητρίου Αλ., Μοσχοβέλης