«Διέλυσε» τον ΟΦΗ με «6άρα»!

Άνετη νίκη για τους Έφηβους του Παναθηναϊκού, που «διέλυσαν» με 0-6 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο! Νιάρχος (χατ-τρικ), Ανθουλάκης, Φρόκου και Παντελίδης οι σκόρερ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Νιάρχος, που πέτυχε χατ-τρικ. Αυτός άνοιξε το σκορ στο 13', ενώ 4 λεπτά αργότερα έκανε το 0-2. Ανθουλάκης (41') και Φρόκου (45') έφτασαν το σκορ στο 0-4 πριν την λήξη του ημιχρόνου, για να ακολουθήσει το 0-5 του Παντελίδη στο 56' και το τελικό 0-6 στο 81', με τον Νιάρχο να ολοκληρώνει το χατ-τρικ.

Παναθηναϊκός: Οικονομάκης, Ρόμπι, Γωγουβίτης, Κούτσιας, Κόμης, Λαζαρίδης, Δημοσθενιάδης, Φρόκου, Καρβούνης, Ανθουλάκης, Νιάρχος

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πρέντζας, Σιαφάκας, Παντελίδης, Γεωργιόπουλος, Λιονδάκης