«Άλωσε» το Βραχάτι!

Δίχως να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, ο καθολικά ανώτερος Παναθηναϊκός πέρασε εύκολα με το 0-3 από την έδρα του Παμβοχαϊκού!

Ο Παναθηναϊκός ήταν από το ξεκίνημα πολύ καλύτερος στο πρώτο σετ, παίρνοντας γρήγορα διαφορά 6 πόντων (9-15). Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 3 (14-17, 19-22, 21-24) αλλά δεν κατάφεραν τίποτα περισσότερο, με το τριφύλλι να κάνει εύκολα το 0-1.

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν εξαιρετικά και στο δεύτερο σετ, φτάνοντας στο 2-8. Ο Παμβοχαϊκός αυτή την φορά αντέδρασε και ισοφάρισε (10-10), όμως το τριφύλλι ανέκτησε το προβάδισμα και μάλιστα έφτασε σε διαφορά... ασφαλείας (14-20), κάνοντας τελικά εύκολα το 0-2.

Στο τρίτο σετ ο Παμβοχαϊκός έκανε καλύτερο ξεκίνημα και προηγήθηκε με 6-2. Το τριφύλλι ισοφάρισε (9-9), όμως οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι προβάδισμα (14-11). Στην τελική ευθεία του σετ ωστόσο ο Παναθηναϊκός ήταν πιο αποτελεσματικός, πέρασε μπροστά με μπλοκ του Πελεκούδα και κατέκτησε το σετ, παίρνοντας την νίκη με το εμφατικό 0-3.

Τα σετ: 21-25, 18-25, 20-25