Φιλική νίκη επί του Αιγινιακού

Με γκολ του Τζαβίδα ο Παναθηναϊκός νίκησε με 1-0 τον Αιγινιακό σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα, με τον Γιώργο Δώνη να χρησιμοποιεί πολλούς νεαρούς παίκτες.

Οι απουσίες των διεθνών και των τραυματιών έδωσαν στον Γιώργο Δώνη την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετούς παίκτες, συμπεριλαμβανομένων και αυτών της ομάδας Κ19, που αυτή την εβδομάδα προπονήθηκαν με την αντρική ομάδα. Ο Μακέντα έπαιξε για ένα ημίχρονο, ενώ σε όλη την αναμέτρηση αγωνίστηκε ο Νιάνζ.

Το μοναδικό τέρμα σημειώθηκε στο 31ο λεπτό από τον Τζαβίδα, με το τριφύλλι να χάνει αρκετές ακόμα ευκαιρίες, ιδίως στο πρώτο μέρος.

Παναθηναϊκός (Γ. Δώνης): Ξενόπουλος (46' Χριστοδούλης), Αποστολάκης, Οικονόμου (46' Ζερβόπουλος), Πούγγουρας (46' Καραγιάννης), Παντελάκης, Σκεντεράι, Ηλιάδης (63' Ζαγαρίτης), Νιάνζ, Τζαβίδας (63' Καλομοίρης), Μακέντα (46' Αθανασακόπουλος), Σιφναίος (63' Σερπέζης)