ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανατροπή και όλα ανοιχτά για την παραμονή!

Ο Παναθηναϊκός έκανε επική ανατροπή απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, κέρδισε με 2-3 σετ και παραμένει... ζωντανός στην «μάχη» της παραμονής! Τρομερά ψυχικά αποθέματα από τους «πράσινους»!

Μετά την ήττα από την Νίκη Αιγινίου στην Κυψέλη, ο Παναθηναϊκός ήθελε μόνο νίκη απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης για να διατηρήσει ελπίδες για την παραμονή. Ωστόσο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-1 σετ και όλα έδειχναν ότι το τριφύλλι θα καταρρεύσει.

Ωστόσο ακολούθησε μια εντυπωσιακή ανατροπή από τους ΜΑΓΚΕΣ του Δημήτρη Ανδρεόπουλου, που έδειξαν ότι έχουν μαχητική ψυχή, στέλνοντας το ματς στο τάι-μπρέικ και κατακτώντας το με 7-15!

Με την νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός τους 3 βαθμούς, την στιγμή που Νίκη και Εθνικός έχουν από 4 και κοντράρονται μεταξύ τους την επόμενη αγωνιστική.

Τα σετ: 22-25, 25-23, 25-14, 20-25, 7-15