Νίκη στην επανεμφάνιση Λουτσιάνο - Μυστακίδη

Νικητής στο φιλικό με την Σπάρτη στην Λεωφόρο (1-0) ήταν ο Παναθηναϊκός, με τον Ουζουνίδη να έχει σχεδόν γεμάτο όλο το «οπλοστάσιο» της ομάδας.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης επιτέλους είδε τον Λουτσιάνο Νέβες να επιστρέφει στην ενεργό δράση για πρώτη φορά μετά τον σοβαρό τραυματισμό που είχε στον αγώνα Κυπέλλου με την ΑΕΛ στα τέλη του περασμένου Σεπτέμβρη. Ο Βραζιλιάνος αγωνίστηκε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και πλέον μετρά αντίστροφα για την συμμετοχή του στα επίσημα παιχνίδια, όταν ξεκινήσει εκ νέου το πρωτάθλημα.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ήταν ο Ματίας Γιόχανσον στο ξεκίνημα της επανάληψης. Πέραν της επανεμφάνισης του Λουτσιάνο το θετικό νέο ήταν η επανεμφάνιση του Γιάννη Μυστακίδη, μπήκε ως αλλαγή στο 60’, που είχε να αγωνιστεί με το τριφύλλι από την ήττα στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ στις 10 Φεβρουαρίου.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του, ενώ για πρώτη φορά φέτος θα έχει διαθέσιμους στην επίθεση τους Μολίνς, Μυστακίδη και Λουτσιάνο για τους τελευταίους αγώνες της σεζόν.