Ανατροπή... τίτλου!

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού κέρδισαν με ανατροπή τον Αστέρα Τρίπολης (2-1) και παραμένουν αήττητοι και πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα, 2 βαθμούς πιο μπροστά από τον ΠΑΟΚ. Σούλτσε και Θεοχάρης οι σκόρερ.

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό και φάνηκε να δυσκολεύεται απέναντι στον Αστέρα, που κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο 20λεπτο. Η είσοδος του Σούλτσε ωστόσο άλλαξε τα δεδομένα, αφού ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσα στο 73'.

Μάλιστα, επτά λεπτά μετά κέρδισε και πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Θεοχάρης για να διαμορφώσει το τελικό 2-1. Με την νίκη αυτή οι «πράσινοι» παραμένουν πρώτοι και αήττητοι, αποτελώντας το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Ζερβόπουλος, Μαυρομμάτης, Βλαχόπουλος (85' Παπαθανασίου), Καλομοίρης, Θεοχάρης, Σέχου (57' Σούλτσε), Εμμανουηλίδης (60' Ξεπαπαδάκης), Δημήτρουλας