Ήττα από τον Ηρακλή

Ο Ηρακλής νίκησε με 3-1 σετ τον Παναθηναϊκό και τα πράγματα για τους «πράσινους» είναι πλέον πολύ δύσκολα.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και πήραν δίκαια την νίκη, για την οποία έπαιξε καθοριστικό ρόλο το δεύτερο σετ. Εκεί, οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με 18-21 αλλά είδαν τον Ηρακλή να ισοφαρίζει και να στέλνει το σετ σε συνεχόμενες παρατάσεις. Τελικά, οι γηπεδούχοι το κατέκτησαν με 33-31 και έκαναν το 2-0, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Ανδρεόπουλου. Το τριφύλλι αντέδρασε και κατέκτησε το τρίτο σετ, όμως στο τέλος δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα.

Η ήττα αυτή αφήνει τους «πράσινους» στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και με πολύ δύσκολο έργο, όσον αφορά τον στόχο της παραμονής στην μεγάλη κατηγορία.