ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: Καθαρό πέναλτι στον Κουρμπέλη!

Μπορεί να πραγματοποίησε άθλια εμφάνιση, όμως για ακόμη ένα ματς ο Παναθηναϊκός αδικήθηκε από τον διαιτητή, που δεν του έδωσε πεντακάθαρο πέναλτι με το σκορ στο 3-1!

Ο Λουντ είχε μειώσει σε 3-1, ο αγώνας πλησίαζε προς την λήξη και ο Παναθηναϊκός πίεζε, σε μια προσπάθεια να διεκδικήσει ό,τι μπορεί από το ματς. Κατά την διάρκεια μιας «πράσινης» επίθεσης, ο Κουρμπέλης βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, με τον αντίπαλο αμυντικό να τον τραβάει παρατεταμένα από την φανέλα.

Ο παίκτης του τριφυλλιού δεν έπεσε -προς τιμήν του- στο έδαφος, όμως η παράβαση είναι πεντακάθαρη και έπρεπε να δοθεί από τον διαιτητή, αφού αφενός στο πέναλτι δεν υπάρχει πλεονέκτημα. Βέβαια και να υπήρχε, ο Κουρμπέλης δεν πήρε κανένα πλεονέκτημα από την εξέλιξη της φάσης...

Φυσικά, αν ο διαιτητής είχε υποδείξει την παράβαση ίσως η εξέλιξη του αγώνα να ήταν διαφορετική, αφού το τριφύλλι εν τέλει σκόραρε με άλλο, εξίσου πεντακάθαρο, πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.