«Ξύπνησε» όταν... ήταν αργά!

Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ κακός στα 2 πρώτα σετ και η υπερπροσπάθεια στο τρίτο δεν ήταν αρκετή για να του δώσει κάτι στο παιχνίδι απέναντι στον Παμβοχαϊκό (3-0). Μεγάλη εμφάνιση από Μπέλο και Μπολζάνι, θετικότατοι Πανταλέων και Ανδρεόπουλος.

Στα πρώτα δύο σετ ο Παναθηναϊκός παρουσίασε πολύ κακή εικόνα και ουσιαστικά δεν ήταν ποτέ ανταγωνιστικός. Ο Παμβοχαϊκός πήρε από την αρχή μεγάλες διαφορές, έφτασε μπροστά σε όλα τα τεχνικά τάιμ-άουτ και έκανε... άκοπα το 2-0, δίχως να βρεθεί ούτε μια φορά πίσω στο σκορ.

Στο τρίτο σετ οι «πράσινοι» βρέθηκαν πίσω με 16-11, όμως έκαναν μια  ηρωική προσπάθεια και με σερί 0-8 προηγήθηκαν με 16-19. Το ματς έγινε πραγματικά ντέρμπι, με τον Παμβοχαϊκό να πλησιάζει και τελικά να ισοφαρίζει και να φτάνει στο 24-22. Ο Μπέλος μείωσε, όμως ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία να στείλει το σετ στην παράταση, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-28, 25-19, 25-23