«Καταιγίδα» στα Χανιά και αήττητη πρωτιά!

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού πέρασαν με 1-4 από τα Χανιά, απέναντι στον Πλατανιά, ολοκληρώνοντας αήττητοι τον πρώτο γύρο και έχοντας διαφορά ασφαλείας από τους «διώκτες» τους!

Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι καθ'όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχησαν να προηγηθούν με πλασέ του Θεοχάρη στο 24'. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Εμμανουηλίδης έκανε το 2-0, ενώ ο Πλατανιάς κατάφερε να μειώσει στο 74'. Το τριφύλλι ωστόσο δεν πτοήθηκε και με γκολ από τους Μπουζούκη (78') και Εμμανουηλίδη (79') μέσα σε δύο λεπτά «καθάρισε» το ματς.

Με το αποτέλεσμα αυτό ο Παναθηναϊκός «έκλεισε» τον πρώτο γύρο στην κορυφή της βαθμολογίας και χωρίς ήττα, έχοντας διαφορά ασφαλείας από τους «διώκτες» του!

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Ζωγραφάκης, Μανιδάκης, Θεοχάρης, Αλεξανδρόπουλος, Σκεντεράι, Αποστολάκης, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης (80' Βλαχόπουλος), Ξεπαπαδάκης (55' Δημήτρουλας), Σέχου (84' Ραφαήλ)