«Πεντάρα» στο ντέρμπι των μικρών!

Παρουσιάζοντας εκπληκτικό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, οι Παίδες του Παναθηναϊκού κέρδισαν με 5-4 τον Ολυμπιακό, με πρωταγωνιστή τον Τσοντάκη, που πέτυχε χατ-τρικ!

Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι «πράσινοι» Παίδες που μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, δεν άφηναν ούτε… μισή μονομαχία να πάει χαμένη και επιβλήθηκαν πλήρως του αντιπάλου τους παίζοντας εξαιρετικά από το ξεκίνημα ουσιαστικά της αναμέτρησης. Κάπως έτσι το σκορ έφτασε στα επίπεδα του 4-0 στο 33'! Στο 4’ ο Τζαβίδας εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ενώ στο 12' ο Τσοντάκης «έγραψε» το 2-0 εκμεταλλευόμενος εξαιρετική πάσα στην πλάτη της άμυνας και πλασάροντας εύστοχα. Το 3-0 σημείωσε και πάλι ο Τσοντάκης με σουτ στο 22' και το… καρέ συμπληρώθηκε από τον Δημοσθενιάδη στο 33'. Ο Ολυμπιακό έδειξες σημεία ζωής μειώνοντας σε 4-1 στο 38' με τον Κίτσο, όμως ο Παναθηναϊκός πέτυχε και πέμπτο γκολ πριν την ανάπαυλα, ξανά με τον Τσοντάκη (43')!

Ο Ολυμπιακός σκόραρε με τον Ντοή στο 48', ενώ στα τελευταία 30 λεπτά της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν προσπαθώντας αρχικά να μειώσουν και εν συνεχεία να μπουν και πάλι στην αναμέτρηση πετυχαίνοντας 3 γκολ σε 15 λεπτά. Ο Ντόη στο 50' και στο 65' και ο Παπανικόπουλος στο 62’ έφεραν το σκορ στο 5-4 που έμελλε να είναι και το τελικό καθώς οι προσπάθειες των «κόκκινων» να πετύχουν κάτι περισσότερο δεν απέδωσαν και ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τη νίκη με το εντυπωσιακό αυτό σκορ παίρνοντας παράλληλα και τους τρεις βαθμούς.

Παναθηναϊκός: Αυγερινός Π., Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Γογουβίτης, Φρόκου, Δημοσθενιάδης (66' Πουλιάνος), Κωστόπουλος, Τζαβίδας (28' λ.τρ. Αρσενίου, 73' Σούγρας), Κρυπαράκος (62' Ζαφείρης), Τσοντάκης (79' Αυγερινός Φ.)