ΠΑΟ θα πει ΜΑΧΗΤΙΚΗ ΨΥΧΗ!

Στα τελευταία παιχνίδια ο Παναθηναϊκός επιδεικνύει τεράστια ψυχικά αποθέματα, ανατρέποντας συνεχώς αποτελέσματα στα τελευταία λεπτά!

Η αρχή έγινε απέναντι στην Λάρισα. Ο Παναθηναϊκός είδε τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 1-1, ενώ λίγο μετά έμειναν με 9 παίκτες. Κι όμως, στις καθυστερήσεις ο Χίλιεμαρκ έστειλε την μπάλα «συστημένη» στα δίχτυα του Μπόζοβιτς, δίνοντας μια τεράστια νίκη -έτσι όπως εξελίχτηκε ο αγώνας- στο τριφύλλι.

Στο ματς κόντρα στην Λαμία, οι «πράσινοι» ισοφάρισαν σε 1-1 στο 86' με πλασέ του Μολίνς μετά από εξαιρετική κάθετη του Βιγιαφάνιες, ενώ στο 91' ο ίδιος παίχτης είχε δοκάρι. Τέλος, απέναντι στην Αναγέννηση, ο Μολίνς έδωσε την νίκη στο τριφύλλι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με πλασέ εντός περιοχής από σέντρα του Μουνιέ.

Τα ψυχικά αποθέματα των «πράσινων» είναι τουλάχιστον εντυπωσιακά, την στιγμή που η σεζόν μπαίνει σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο.