Κυριακή, 23 Ιουλίου 2017

«Βούλιαξε» τον Ολυμπιακό στο πόλο

Τον 8ο τίτλο στο πόλο κατέκτησε σήμερα το απόγευμα το τριφύλλι.

Στον τελικό της διοργάνωσης του πρωταθλήματος μίνι παίδων, ο Παναθηναϊκός «έπνιξε» τον αντίπαλο του καθώς επιβλήθηκε με 13-6 και στέφτηκε πρωταθλητής.

Ο προπονητής του τριφυλλιού, Γιάννης Πρίμπας, παρουσίασε μία πολύ καλή ομάδα η οποία στην ουσία έκανε... περίπατο στον τελικό. Η πρώτη περίοδος βρήκε το τριφύλλι να προηγείται με 2-1. Στην δεύτερη περίοδο ο Παναθηναϊκός πέτυχε άλλα 5 τέρματα και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 7-3. Καταιγιστικό στην τρίτη περίοδο το τριφύλλι όπου με σερί 4-0 έκλεισε την περίοδο με σκορ 11-3. Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες χαλάρωσαν γνωρίζοντας τον τελικό νικητή και έτσι το 13-6 ήρθε φυσιολογικά.

Παναθηναϊκός: Μαθιόπουλος 4, Σκινίτης 4, Μπιτσάκος 2, Δευτεραίος 1, Νταφούλης 1, Καναλοπίτης 1