Η ανύπαρκτη κόκκινη στον Βλαχοδήμο!

Απίστευτα πράγματα για ακόμη μια φορά, με τον Κομίνη να αποβάλει με μια εξωφρενική απόφαση τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο!

Στο 20ο λεπτό του αγώνα και με το σκορ στο 1-0, ο Ενρίκε βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, με τον Βλαχοδήμο να βγαίνει από την περιοχή για να τον προλάβει. Ο παίκτης του ΠΑΟΚ «τσίμπησε» την μπάλα, όμως γλίστρησε προτού έρθει σε επαφή με τον γκολκίπερ του τριφυλλιού. Στην συνέχεια υπήρξε επαφή, με την μπάλα όμως να πηγαίνει διαγώνια και τον Μολέδο να τρέχει να καλύψει, χωρίς δηλαδή να πρόκειται για προφανή θέση για γκολ.

Αυτό όμως δεν εμπόδισε τον Κομίνη να δείξει χωρίς τον παραμικρό δισταγμό την απ'ευθείας κόκκινη στον Οδυσσέα Βλαχοδήμο, αφήνοντας τον Παναθηναϊκό με 10 παίκτες για 70 λεπτά!