Φινάλε με τρίτη θέση

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε -πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ- με 67-75 την Δάφνη Αγίου Δημητρίου και ολοκλήρωσε την σαιζόν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το ματς ήταν... ντέρμπι μόνο στην πρώτη περίοδο, αφού στην συνέχεια οι «πράσινες» επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και έφτασαν σε μια εύκολη επικράτηση. Η διαφορά στην λήξη του ημιχρόνου ήταν στους 16 πόντους, ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου είχε φτάσει τους 23. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Δάφνη κατάφερε να την «συμμαζέψει», όμως τα πάντα είχαν κριθεί.

Κορυφαία για την ομάδα του Πέτρου Πρέκα ήταν η Άνταμς, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με 31 πόντους και 4/4 τρίποντα!

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 26-42, 39-62, 67-75

Παναθηναϊκός (Πρέκας): Κάσδαγλη 2, Μούλη 8, Άνταμς 31, Πράπα, Σλούκα, Δίελα 2, Έιβερι 14, Σαπαλίδου, Εζέτζα 2, Χάμπτον 16