Κυριακή, 26 Φεβρουαρίου 2017

Τα «εγκλήματα» στην Ξάνθη!

Δείτε τα διαιτητικά «όργια» κατά του Παναθηναϊκού, που επέφεραν την χτεσινή ήττα με 1-0 από την Ξάνθη.

Αποκορύφωμα των αποφάσεων κατά του τριφυλλιού είναι το πέναλτι που δεν υπέδειξε ο διαιτητής Θάνος στο 86ο λεπτό, σε πεντακάθαρη παράβαση στον Βιγιαφάνιες. Ο αμυντικός της Ξάνθης έχει πιάσει με το χέρι από τον παίκτη του Παναθηναϊκού και τον τραβάει, με τον ρέφερι να καταλογίζει θέατρο του Αργεντινού και να του βγάζει την κίτρινη κάρτα. Κι όλα αυτά με το σκορ στο 1-0 και 5 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Πιο πριν, και με το σκορ στο 0-0, έχουν προηγηθεί δύο τετ-α-τετ του τριφυλλιού που έχουν σταματήσει με ανύπαρκτα οφσάιντ οι βοηθοί. Το πρώτο στο 18ο λεπτό με τον Μάρκους Μπεργκ, και το δεύτερο στο 47' με τον Λούκας Βιγιαφάνιες.