Πέρασε από την Αλεξανδρούπολη!

Το τριφύλλι κέρδισε με 2-3 σετ τον Εθνικό, στην Αλεξανδρούπολη, συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις και παραμένοντας στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Το πρώτο σετ ήταν αρκετά αμφίρροπο, με τους «πράσινους» να καταφέρουν να το κατακτήσουν στο «νήμα». Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή, εκμεταλλευόμενοι την κακή υποδοχή του Παναθηναϊκού, όμως με εντυπωσιακά ποσοστά ευστοχίας το τριφύλλι ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε το ματς στο τάι-μπρέικ. Εκεί, οι «πράσινοι» έπαιζαν... μόνοι τους, κερδίζοντας το σετ με 4-15 και κατακτώντας τελικά την νίκη με 2-3.

Τα σετ: 24-26, 25-22, 25-16, 19-25, 4-15

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 3 (2/2 επ, 1 μπλοκ), Μελγκαρέχο 16 (15/23 επ, 1 μπλοκ, 39% υπ - 24% άριστες), Τσίροβιτς 17 (15/20 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 43% υπ - 43% άριστες), Γκονζάλες 22 (19/35 επ, 2 άσσοι ,1 μπλοκ), Ρανγκέλ 10 (6/11 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Πανταλέων 6 (3/8 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ) / Δαρίδης (λ, 58% υπ-58% άριστες), Χαραλαμπίδης 6 (4/4 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Ρεζκ, Δημητριάδης 1 (0/1 επ, 1 μπλοκ), Μπέλος